22.-23. novembril 2018 toimub Eesti Inimesegeneetika Ühingu 20. juubelikonverents

Eesti Inimesegeneetika Ühing on taas korraldamas juba traditsiooniks kujunenud aastakonverentsi, mis sel aastal kannab suurejooneliselt 20 juubelikonverentsi tiitlit ja seetõttu pakub erilise hoolega valitud esinejaid ning ettekandeid.

Eesti Inimesegeneetika Ühingu 20. juubelikonverents Viljandis Ugala Teatris (www.ugala.ee) algab neljapäeval, 22. novembril 2018.a. kell 10.00 ning lõpeb 23. novembril kell 16.00.

Programmi koostamisel on lähtutud põhimõttest, et ükski esineja pole EstSHG aastakonverentsil vähemalt kaks aastat esinenud.

Sel aastal esinevad: Prof. Pärt Peterson (Bio- ja Siirdemeditsiini Instituut, TÜ), Dr. Lili Milani (Eesti Geenivaramu ja Genoomika Instituut, TÜ; Eesti noore teadlase preemia 2015), Dr. Kaur Alasoo (Arvutiteaduse instituut, TÜ; doktoritöö 2017 Wellcome Trust Sanger Institute, Suurbritannia), Prof. Allen Kaasik (Bio- ja Siirdemeditsiini Instituut, TÜ), Prof. Pille Taba (SA TÜK Närvikliinik; Kliinilise Meditsiini Instituut, TÜ), Dr. Priit Pruunsild (Universität Heidelberg, Saksamaa), Prof. Toomas Kivisild (University of Cambridge, Suurbritannia) ja Dr. Mari Moora (Ökoloogia ja Maateaduste Instituut, TÜ) ja Dr. Margus Punab (SA TÜK Androloogiakeskus). Prof. Terje Raudsepp (College of Veterinary Medicine and Biomedical Sciences, Texas A&M University, USA) Dr. Anti Vasemägi (Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut, EMÜ) Dr. Hanna Hõrak (Tehnoloogiainstituut, TÜ) Dr. Mirja Palo (Åbo Akademi University, Soome; doktoritöö 2017) Prof. Uko Maran (Keemia Instituut, TÜ) Akad. Prof. Mart Ustav (Tehnoloogiainstituut, TÜ; Icosagen Grupp) ja konverentsile esitatud teeside põhjal programmikomitee poolt valitud 6 noorteadlast.

Konverentsi osavõtutasud:
01.07-30.09 liikmele 40 eurot, mitteliikmele 70 eurot
01.10-09.11 liikmele 50 eurot, mitteliikmele 90 eurot
10.11-16.11 liikmele 60 eurot, mitteliikmele 120 eurot

Osavõtutasu sisaldab päevast toitlustamist, konverentsi infomaterjale, õhtusööki, ansamblit tantsuks ning transporti Tartust ja Tallinnast Viljandisse ning tagasi.

Tartu Ülikooli biomeditsiini ja biotehnoloogia doktorantide ja magistrantide osalemis- ja majutuskulud kaetakse TÜ biomeditsiini ja biotehnoloogia doktorikooli arvelt. Toetuse saamiseks on vaja esitada kirjalik avaldus doktorikooli projektijuht Kristina Mäemets-Allasele (e-mail: kristina.maemets@ut.ee).

Tallinna Tehnikaülikooli doktorantide ja magistrantide osalemis- ja majutuskulud kaetakse TTÜ biomeditsiini ja biotehnoloogia ning kliinilise meditsiini doktorikooli arvelt. Toetuse saamiseks on vaja esitada kirjalik avaldus doktorikooli projektijuht Pirjo Spuulile (e-mail: pirjo.spuul@ttu.ee ).

EstSHG aastakonverentsi raames korraldatakse eeskätt noorteadlastele ja kraadiõppuritele suunatud teeside konkurss.

Palume konkursile esitada kas avaldamata või kuni 2 aasta eest avaldatud teadustöö. Teeside / abstrakti sisu võib maksimaalselt koosneda kuni 500-st sõnast ning peab koos pealkirja, autorite, viidete ja illustreeriva materjaliga mahtuma ühele lehele. Esitamisel palume lähtuda lisatud formaadijuhistest. Teesidega koos võib esitada ühe lihtsama joonise või skeemi, mis peab mahtuma samale lehele. Teesid tuleb saata EstSHG e-maili-aadressile estshg@ebc.ee hiljemalt 01. oktoobriks 2018.a.

Teeside juhend on leitav Ühingu kodulehelt www.estshg.ee

Rohkem infot ja registreerumine Eesti Inimesegeneetika Ühingu kodulehel www.estshg.ee