Krista Kruuv-Käo liitus Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusega

Tervise TAKi juhi prof. Andres Salumetsa sõnul vaatavad nad Krista liitumisega personaalmeditsiini valdkonnale nüüdsest väga optimistlikult.  „ Krista vastutab personaalmeditsiini arengusuuna juhina selle eest, et Tervise TAK-is oleks aktiivses arendustöös personaalmeditsiini projektid, mille tulemusel sünnivad tooteid, mida kliendid reaalselt vajavad ning soovivad osta,“ selgitas Salumets . „Väljatöötatavad projektid peavad olema realistlikult planeeritud, piisava rahastusega, kompetentse meeskonnaga ja tulemuslikult ellu viidud,“ lisas ta.

Krista Kruuv-Käo on hariduselt arst. Ta on olnud Eesti Geenivaramu juhatuse esimees ja tervishoiuteenuseid osutava ettevõtte Karell Arstikeskus juht.
“Minu soov on osaleda arengutes, mis võivad oluliselt muuta haiguste ennetamist ja ravi. Tervise TAK-is hakkame arendama tooteid ja teenuseid, millel selline potentsiaal on. See on huvitav ja professionaalselt väga arendav töö. Teha väikeses Eestis asju, millega paistame kaugele terves maailmas, on väga motiveeriv”, kirjeldas Krista Kruuv-Käo.
Krista sõnul on personaalmeditsiin mõne aja pärast uus normaalsus meditsiinis.
„ Kümne aasta pärast nimetatakse personaalmeditsiini meditsiiniks.  Meditsiin on muutumas ja meie oleme nende muutuste keskel ning võiks öelda, et istume rongi esimestes vagunites, „ lisas ta. „Üle kümne aasta on Geenivaramu loomisest möödas ja nüüd saamegi teha seda, mida geenivaramus alustasime,“ täiendas ta.
Tänaseks on avastatud juba päris palju geneetilisi haigusmarkereid, geenivaramus ja teistes Eesti andmekogudes on juba piisavalt andmed, mis võimaldab täpsemaid uurimistulemusi. Personaalmeditsiinis on kaks suurt valdkonda: personaalsete haigusriskide väljaselgitamine ja ravimid. Haiguste ennetamises võib inimese  täpsemate haigusriskide teadmine ja nende ennetamiseks antavate personaalsete soovituste saamine tõsta inimese motivatsiooni parandada oma elustiiliharjumusi.