Obama kutsus ellu personaalmeditsiini initsiatiivi

Oma teisipäevases kõnes ütles USA president Barack Obama, et tema administratsioon soovib toetada personaalse geneetilise teabe kasutamist vähi ja diabeedi ravis.

President kutsus oma kõnes Kongressi suurendama teadusrahastust, et toetada “täppismeditsiini”. “Ma soovin, et riik, mis kõrvaldas lastehalvatuse ja kaardistas inimgenoomi juhiks uut ajastut meditsiinis – ajastut, mil õiget ravi pakutakse õigel ajal,” ütles Obama, ja märkis, et taoline lähenemine on juba aidanud mõningaid tsüstilise fibroosiga patsiente.

Individuaalsete genoomide sekveneerimine kiirendab teaduslikke uuringuid ning aitab ravimifirmadel ja arstidel kohandada ravi ja ravimeid lähtuvalt konkreetse patsiendi geneetilisest profiilist ja vajadustest. Geeniandmete kasutamine võimaldaks kokku hoida kümneid miljardeid dollareid, mida praegu kulutatakse ebaefektiivsetele ravimitele.

Obama üleskutse on järelkaja hiljuti Inglismaal tehtud avaldusele, mille kohaselt tervishoiuministeeriumile kuuluv firma plaanib sekveneerida 100 000 täisgenoomi aastaks 2017.

Uudis pärineb siit