Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS sai EASilt 6,9 miljoni eurose investeeringu.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse(EAS) juhatus otsustas rahastada tehnoloogia arenduskeskuste (TAK) programmist Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse projekti “CCHT” elluviimist. Seitsme aasta pikkuse projekti eelarve on 12,1 miljoni eurot ja EASi investeering sellesse on otsuse kohaselt kuni 6,9 miljonit eurot.

“EAS investeering annab kindlust, et Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusest kujuneb tugev erakapitalile kuuluv teadusarendusettevõte”, kommenteeris uudist ettevõtte juhataja professor Andres Salumets. “Oleme selle tuleviku nimel enam kui viis aastat tööd teinud ja EASi investeeringu toel saame mitmed oma plaanid ellu viia”.

Eelseisval perioodil (2015-2022) töötab ettevõte välja ning arendab tooteid ja teenuseid reproduktiivmeditsiinis, onkoloogias, personaal-, labori- ja veterinaarmeditsiinis. Samuti vajab turule toomist aastatel 2009-2015 loodu. Teiste hulgas 2015. a. alul kliiniliste uuringute faasi jõudnud probiootilistel mikroobidel baseeruvad tooted põletikuliste naistehaiguste raviks, mitmed mitteinvasiivsed testid jne. Arendustööd tehakse viie akadeemilise ja enam kui kahekümne eraettevõtte koostöös. Näiteks arendatakse koostöös Eesti ravimiarendusfirmaga TBD-BioDiscovery uudseid kasvajaravimi komponente, BioEximi meditsiinilaboriga uudseid sünnieelse diagnostika meetodeid. Märkimisväärne tähelepanu läheb lähiaastail uute arendussuundade ülesehitamisele ja koostöövõrgustiku laiendamisele. Samaväärset hoolt vajab ettevõtte suurima vara – inimeste ja organisatsiooni arendamine.

Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS on 2009. a. asutatud   rakendusuuringutele ja tootearendusele keskendunud biotehnoloogiafirma, mis arendab tooteid ja teenuseid meditsiini ja veterinaarmeditsiini valdkondades. Ettevõtte koostööpartneriteks on Eesti juhtivad teadlased, Eesti ja Euroopa biotehnoloogiafirmad ning kliinikud.

Lisainformatsioon:

Hardi Tamm, arendusjuht  (hardi.tamm [at] ccrmb.ee)