Tehnoloogiad

GlobinLock® - patenteeritud tehnoloogia kiireks ja odavaks globiini RNA eraldamiseks vereproovide analüüsil.Reaktsiooni tulemusel lukustatakse globiini RNA molekulid kümne minuti jooksul ning nende edasine süntees DNA-ks on võimatu. Seeläbi ei sega senine massiivne globiini RNA olemasolu edasist analüüsi ning võimaldab uute biomarkerite avastamist või jälgimist vereproovidest.

TAC-Seq - patenteeritud tehnoloogia ülitäpseks üksikute RNA ja DNA molekulide määramiseks NGS sekveneerimisel. Sobilik tööriist mitteinvasiivse sünnieelse testi (NIPT) komponendina ja vähiravis lõikusejärgseks võimaliku kasvaja taastekke tuvastamisel.

Testid

Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS laborile on väljastatud Terviseameti tegevusluba nr L04234.

PGS - Embrüo siirdamiseelne kromosoomianalüüs (Preimplantation genetic screening, PGS)

PGS-ga hinnatakse viljatusravi patsiendi embrüo kromosoomide arvu. Ta võimaldab leida liigsete või puuduvate kromosoomidega (aneuploidseid) embrüod. Korrektne kromosoomide arv on vajalik nii embrüo kui ka tulevase lapse normaalseks arenguks ja kasvuks. Analüüse tehakse Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS laboris vastavalt partnerkliinikute tellimusele IVF ravi osana.

LOE EDASI

NIPTIFY - Mitteinvasiivne loote DNA uuring (Non-invasive prenatal testing)

NIPTIFY test on kõige uuem ja tundlikum sõeluuringu meetod kromosoomihaiguste, nagu Downi sündroomi riski hindamiseks juba esimesel raseduskuul.

Analüüsiks on vaja 10 ml raseda naise verd ja protseduur pole ohtlikum kui tavaline veenivere võtmine. Tänu NIPT-ile pole vajadust ebamugavate ja ohtlike invasiivsete uuringute järele ning on võimalik vähendada neist tingitud raseduste katkemise hulka.

LOE EDASI

BeReady - Unikaalne kulutõhus geneetika test, mis hindab emaka limaskesta kvaliteeti (pesastumise test)

beREADY baseerub ettevõtte patenteeritud TAC-Seq tehnoloogial.

 

Fertify®  Geneetiline test viljakuspotentsiaali hindamiseks

Tõenduspõhine geneetiline test viljakuspotentsiaali ja vanusest tingitud varase viljatusriski hindamiseks. Test analüüsib kiibitehnoloogiaga 800 geneetilist varianti ning hindab selle põhjal naise varase menopausi (enne 45.-dat eluaastat) ning sellega kaasneva varasema viljakuse languse individuaalset geneetilist riski.

Infot geneetilise viljakuspotentsiaali osas on hea kasutada näiteks pereplaneerimist puudutavate otsuste tegemisel.
Vastavalt testi tulemustele anname testi teinule individuaalsed soovitused:
  • loomuliku viljakuse säilitamiseks
  • täiendavate viljakuse meditsiiniliste uuringute läbiviimiseks
  • munarakkude külmutamise ja säilitamise vajalikkusest
  • viljatusravi kasutamise vajalikkusest (kaasa arvatud kehaväline viljastamine ehk IVF)
  • meie partnerkliinikute kohta, kus on võimalik teostada täiendavaid uuringuid.